Oxirgi Vaqtdagi Vietnam Mijoz Delegatsiyasi Kuzovi va Mustaqillik Yulduzi Orasidagi Ishlashni Yuklab Olish Imkoniyatlari
Jahon tijorati chizmasida dinamik o‘zgarishlar orqali, xalqaro biznes aloqlari hozirgi kunda dunyo bo‘ylab iqtisodiy rivojlantirishning muhim omiliga aytiladi. Ushbu aloqalar faqatgina jahon ekonomikasini tezlashtiradi, balki turli viloyatlardan korxonalarga bir-biriga bog‘lanib, imkoniyatlarni ulashish uchun platforma beradi. So‘ngi kunga qaraganda, biz uch kun davomida Vyetnamdan kelgan muhim mijoz delegatsiyasini Chinalikda qabul qilishning xursandligidan foydalandik, bu esa an’anaviy hamkorlik loyihalarini ko‘rib chiqish va nisbatan yaqin bog‘lanishni mustaqillikka erishish maqsadida amalga oshirildi.
Vetnamskiy mijoz milliy neft maydoniga tegishli va keyingi bosqichda koʻp xizmatlar loyihasi mavjud. Ushbu vizitda, chiqish oldidan toʻxtatish uskunasi, jismoniy kontrol uskunalari, neft boricha maydoni va qoʻshimcha uskunalar ishlab chiqarish asosiy kompaniyasini tekshirdik, baʼzi texnik savollar va shubҳalar javob berildi, mijoz ularning koʻpgina mahsulotlarda kelajak yordamchisi bilan ishlash imkoniyatini ko‘rdi.
Viziting oʻzida, umumiy direktorimiz mijozlarni bogʻliq mahsulotlarga kirgizib chiqardi va texnika muammosida yanada oʻzaro almashuvlar olib bordi. Mijozlardan pozitiv ortga qaytarilgan maʼlumotdan foydalanishimiz uchun yaxshi qoʻlga keldi va kelajakda yordamchilik uchun yaxshi pont yaratdik.
Keyingi bosqichlarda, biz ushbu kuzatuvning muvaffaqiyatini hamkorlikka aylantirishga tayyorgon. Maqsadimiz faqatgina mijozlarimizning talab va muammolarini tushunish emas, balki yaxshi aloqani boshlash ham. Biz O'zbekiston va dunyo bo'ylab hamkorlarimiz bilan shikoyatli ishlashga va hamkorlik ruhini rivojlantirishga, bilimlarni ulashishga va o'z maydonlarida progressni tezlantrishga dayamidmiz.
Jamiyatda, O'zbek istehsalchilarning eng songgi kuzatuvimiz bizning jahon hamkorligiga va hamkorlikka yetib borish safarimizda muhim qadimgi bo'lib ketdi. Shu kuzatuvning, ko'proq va foydali hamkorliklarga olib chiqish uchun urinishingiz bo'lishi bizning oddiy umidimiz. O'zbek hamkorlarimiz bilan munosabatlarimizni mustahkamlash va ular bilan suhbatimizni davom ettirishga tayyormiz, birgalikda mumkin bo'lgan narsalarni chegaralashga harakat qilamiz.